AUTOMATYKA

Dyski SSD najbardziej skutecznym rodzajem infrastruktury serwerów

Jednym ze sposobów kategoryzowania hostingów jest podział ze względu na zastosowaną infrastrukturę. Oznacza to między innymi rodzaj wykorzystywanego przez hosting dysku twardego. Od tego zależy w dużym stopniu wydajność działania serwera, dlatego niewątpliwie warto dokładnie rozważyć, jaki rodzaj dysku twardego będzie stosował wykorzystywany przez nas hosting. Naprawdę polecamy przyjrzeć się hostingom wykorzystującym dyski SSD. Czym różnią się one od klasycznych dysków HDD? Już wyjaśniamy.

Dyski SSD wykorzystują pamięć flash, w której możliwe jest jednoczesne wykonywanie operacji zapisu i odczytu, przez co możliwe stają się niesłychanie szybkie operacje. Jest to więc opcja o wiele wydajniejsza niż dyski HDD. To z kolei sprawia, że strony internetowe zapisane na serwerach SSD ładują się szybciej. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia popularności strony, bowiem internauci zwykle nie grzeszą cierpliwością i jeżeli nasza strona będzie ładowała się wolniej niż strona konkurencji, łatwo się domyślić, którą z nich potencjalny klient będzie chętniejszy wybrać. Dlatego nawet jeśli hostingi SSD są nieco droższe, można śmiało powiedzieć, że w tym przypadku oszczędność nieszczególnie popłaca.

Bardzo ciekawą opcją są niewątpliwie hostingi VPS wykorzystujące technologię SSD. Serwery VPS bardzo dobrze łączą atrakcyjne ceny kojarzone z serwerami współdzielonymi ze swobodą i bardzo dobrą wydajnością oferowanymi przez serwery dedykowane. W połączeniu z wydajnością dysków SSD sprawia to, że jest to opcja z jednej strony atrakcyjna cenowo, z drugiej zaś będąca w stanie zaspokoić wymagania nawet wymagających użytkowników. Jeżeli dobrze poszukamy, będziemy w stanie uzyskać to atrakcyjne rozwiązanie za niską cenę.


No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.